Trápí vás chlupy domácích mazlíčků? Tip pro jejich trvalý úklid

Také se někdy proklínáte za to, že jste svým dětem dovolili mít v domě psa nebo kočku? Nedivíme se vám. Domácí mazlíčci jsou skvělí společníci do nepohody, to víme všichni. A děti je přímo zbožňují. Bohužel to však neznamená, že po nich také vždy s radostí budou uklízet. Pokud se váš dům v poslední době proměnil spíše na planetu zvířecích chlupů, rádi vám poradíme, jak z toho ven, aniž byste pejska nebo kočku poslali trvale na zahradu.

Základní prevence

  1. Prevence.

Tento bod nelze nezmínit. Před vším, co budete potřebovat k odstranění chlupů z vašich podlah a nábytku, nezapomínejte své mazlíčky pravidelně kartáčovat.

  1. Tyčové a ruční akumulátorové vysavače.

Tento typ vysavačů skvěle nahradí klasický smetáček a lopatku při větších nečistotách. Narozdíl od klasického vysavače za sebou při úklidu nebudete muset tahat žádné kabely. Navíc mají podlahovou hlavici, která plynule dokáže přecházet mezi hladkou podlahou a kobercem a obojí vyčistí opravdu důkladně. Čištění koberců jistě oceníte především v oblasti úklidu zvířecí srsti. Například značka Blackdecker nabízí nyní řadu vysavačů, které jsou opatřeny skvělým filtračním systémem – vysávání chlupů je tedy nezahltí tak jako jiné vysavače.