4 tipy, jak využít čas doma v době koronavirové

Všichni z nás teď trávíme spoustu času doma – alespoň v to tedy doufáme. A ještě pár týdnů nás v tomto modu jistě nemine. Místo lamentování nad tím, jak bychom rádi byli venku, potkávali se s rodinou a přáteli nebo zašli do restaurace, pojďme využít aktuální situaci lépe a více efektivně. Věnujme se činnostem, které jsme z různých důvodů nějakou dobu odkládali nebo se nám do nich nechtělo, protože co si budeme namlouvat, když má člověk práci, která ho nebaví nebo musí něco poklízet, přeorganizovat, vytřídit, vždy si najde jinou a mnohem záživnější činnost.

Odklad bez výmluv

Co bychom tedy měli přestat odkládat s výmluvami typu „až bude více času“? Do čeho se můžeme nyní pustit?

  1. Velký jarní úklid celého bytu nebo domu, popřípadě zahrady.
  2. Zvelebení balkonu, terasy nebo zahrady. Vysázení nových rostlinek, příprava půdy na pěstitelské počiny.
  3. Úklid pracovny. Roztřídění všech pracovních pomůcek, a především seřazení všech důležitých dokumentů, faktur i potvrzení a jejich separace podle typu a frekvence hledání.
  4. Úklid dílny. Vyřazení starých nefunkčních nářadí, úklid všech přihrádek a zásobníků, údržba jednotlivých náčiní a jejich čištění. V případě potřeby můžete doplnit zásoby nářadí a příslušenství do vaší dílny, například na stránkách black decker se poohlédněte po kouscích, které potřebujete a během úklidu dílny jste zjistili, že vám chybí.